Alumiiniumi avaleheküljele Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber
Foorum
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

25.00

 
Uus teema   Vasta teemale    Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber -> Alumiinium
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artur



Liitunud: 18 veebr. 2004
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: 18.02.2004 (kolmapäev), 21:40    Teema: 25.00 Vasta viitega

Tere Aule!

Pean ütlema, et nii head eestikeelset lugu pole juba ammu kuulnud. Enne seda lugu olin Alumiiniumit üldse vähe kuul(a)nud. Võibolla siis ainult BG-st (keda ma ka, muuseas, väga-väga-väga, armastan) inspireeritud lugu "Draakoni suudlus". Aga uus lugu on tõeliselt armas, sellised emotsioonid tekivad vaid väheste kollektiividega.

Eks tõstke see postitus mujale, kui siia ei sobi. Kunagi tahaks teid live'is ka näha Smile

Artur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-kiri MSN Messenger
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 18.02.2004 (kolmapäev), 22:28    Teema: Vasta viitega

Tänan. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dhenry



Liitunud: 19 veebr. 2004
Postitusi: 10
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: 19.02.2004 (neljapäev), 17:43    Teema: Vasta viitega

täielikult nõustun.
Nii head lugu pole tükk aega avastanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte AIM Aadress MSN Messenger
mõmmi



Liitunud: 18 veebr. 2004
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: 19.02.2004 (neljapäev), 19:20    Teema: Vasta viitega

minul jooksid esimese kuulamise peale judinad üle selja ja jooskevad siiamaani seda lugu kuulates. aitäh sellise ilusa loo eest!
_________________
mis meist saab kui und ei tule...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Level



Liitunud: 21 veebr. 2004
Postitusi: 14
Asukoht: Teadmata kadunud

PostitusPostitatud: 21.02.2004 (laupäev), 13:39    Teema: Vasta viitega

V2ga hea, et midagi ilusat j2lle kuulata saab:) .. spst plaat mul laenus ka:P
_________________
masendav
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
iamx



Liitunud: 23 veebr. 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: 23.02.2004 (esmaspäev), 14:27    Teema: Vasta viitega

fantastiliselt hea lugu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mullinäts rullis



Liitunud: 27 veebr. 2004
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: 27.02.2004 (reede), 17:12    Teema: 25.00 Vasta viitega

nu ma ütlex ni et ma polnud alumiiniumist ülce midagi kuulnud ja siis...o my god...see on lihtsalt niiiiiiiiiiiii hea...25.00----selle vastu ei saa ...selle loo autor on mega supper!!!se suurepärane lugu..
_________________
lets do it! lets fall in love!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artur



Liitunud: 18 veebr. 2004
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: 04.04.2004 (pühapäev), 23:06    Teema: Vasta viitega

Kusjuures "25.00" on ülimalt armas lugu, aga laulule panevad lõpliku ja sealjuures väga omapärase, novelliliku lõpu teksti viimased read.

istud mu sülle
vaatame filmi
mis jutustab meist
vaatan ja aiman
su pilgus kedagi teist


Alumiiniumil, mida varem kuulsin, oli selline Eesti rockromantika maik juures - see lugu on aga justkui teiselt planeedilt. Kas teadsite, et Aule kirjutas selle teksti juba aastal 1994? Ühes tema luulekogus ka seal, nime ei mäleta Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-kiri MSN Messenger
maf



Liitunud: 1 apr. 2004
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: 06.04.2004 (teispäev), 18:59    Teema: Vasta viitega

jah.
see lugu.
ma ei kuulanud alumiiniumit päris pikka aega. sellega on omad mälestused, omad väikesed deemonid.. aga selle looga tuli vaimustus tagasi.
saja miili vaikuse taga on vaimustuse penikoorem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-kiri
soldier99



Liitunud: 17 mai 2004
Postitusi: 1
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: 17.05.2004 (esmaspäev), 18:28    Teema: 25.00 akordid Vasta viitega

Äkki oleks võimalik siia ülesse panna 25.00 akordid. Kui viitsimist, siis võiks ka teisi A.S.S.S.-i akorde ülesse panna. Ette tänades ja Päikest soovides:
Janek
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 17.05.2004 (esmaspäev), 22:18    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin:
Äkki oleks võimalik siia ülesse panna 25.00 akordid. Kui viitsimist, siis võiks ka teisi A.S.S.S.-i akorde ülesse panna.


Püüame sellega tegelda. Ma ise kahjuks ei tea akordidest suurt midagi, isegi kui tegu on minu lugudega. Allan on praegu pärast poja sündi veidi hõivatud, aga ehk saame peatselt midagi selles suhtes ära teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Inzk



Liitunud: 24 märts 2004
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 27.05.2004 (neljapäev), 19:02    Teema: Vasta viitega

Andres Aule kirjutas:
Tsiteerin:
Äkki oleks võimalik siia ülesse panna 25.00 akordid. Kui viitsimist, siis võiks ka teisi A.S.S.S.-i akorde ülesse panna.


Püüame sellega tegelda. Ma ise kahjuks ei tea akordidest suurt midagi, isegi kui tegu on minu lugudega. Allan on praegu pärast poja sündi veidi hõivatud, aga ehk saame peatselt midagi selles suhtes ära teha.


Ma ei tea, kas sa enam lugude tegemiseks Sound Clubi kasutad, aga muidu on seal vasakul ju olemas kõik need akordid, mida kasutad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-kiri
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 27.05.2004 (neljapäev), 20:04    Teema: Vasta viitega

Vasakul on olemas noodid. Sealt akorde tuletada ma ise ei oska. Ehk siis, teisisõnu, kui ma lugu kirjutan, siis teen enamasti mitu eri partiid, mis ei ole otseselt mingid akordid, vaid nootide jadad (mõnikord muidugi ka akordid) -- kui ühele ajahetkele satub mitu eri nooti, siis ma eriti vist ei tea, millise järgi nendest nimetatakse vastavat akordi. Pika pusimise peale võiksin ilmselt ka välja mõelda, aga keerukaks kipub niipidi. Usun, et kui Allan vähegi mahti saab, teeme selle asja ehk kasseti pealt ja kitarri abil.

Huviliste jaoks panin üles loo SoundClubi formaadis versiooni -- "25.00" ideena, nagu ma ta kunagi kõigepealt kirja panin. Lugu on hiljem tublisti muudetud, aga mingid duurid võiksid sealt aimduda. Smile

Arvestage siis, et see fail ei ole absoluutselt mingi kvaliteetne asi. See on täiesti must ja instrumentaalne muusikaline visand.

Aadress on http://alumiinium.aule.ee/audio/2500.zip

Kel SoundClub arvutis, võib siis tutvuda meie muusika köögipoolega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
andres



Liitunud: 18 veebr. 2004
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: 01.06.2004 (teispäev), 08:48    Teema: Vasta viitega

väga lahe!

kuna mina mängin 25.00'i kindlasti hulga lihtsustatumalt kui allan seda teeb (näiteks mängin mina seda lihtsuse huvides juba pool tooni madalamalt:) ), siis ma ei hakka enda duure siia üles panema.

aga näiteks augustiöö duurid

E5 C5 G5 B5
on augustiöö ja liblikaid
lendab jne.

aga need on siiski ka vaid duurid, loo täpne järelemängimine on päris keeruline. tundub et kitarri on sisse mängitud mitu korda.

ootan ka huviga juba allani lahendusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 02.06.2004 (kolmapäev), 19:26    Teema: Vasta viitega

Nägime Allaniga mõningast vaeva (see tähendab, põhiliselt nägi muidugi Allan) ja siin on mõnede lugude akordid. Katsun need hiljem ka vastavate lugude lehekülgedele panna.

25.00

A# mis meist saab kui
G-moll und ei tule
F kired jahtunud
D öö on alles
F ees jääb üle
D# olla
F lihtsalt
A# alles olla veel

A# istud mu sülle
D-moll vaatame filmi mis jutustab
D# meist
F
G-moll vaatan ja aiman su
D# pilgus
F kedagi
G-moll teist

(Loodetavasti on need ikka õiged helistikud siin; ilmselt saab teistmoodi ka mängida. SoundClubi failis olid vist üldse teised kõrgused ikkagi kui avaldatud failis. See ei ole kitarriga kirjutatud lugu, mistõttu akordide tuvastamine oli veidi keerukas. Kui keegi parandada oskab või viga märkab, siis andke teada...)


AUGUSTIÖÖ

Siin on kaks võimalust, mõlemat võib kasutada ja Allan kasutas stuudios vist kordamööda ühte ja teist.

E-moll -- C-duur -- G-duur -- B-moll
E-moll -- C-duur -- G-duur -- D-duur


KOLLANE KOLLANE MAAILM

A5 kollane
F#-moll kollane
A maailm on
E tules
A5 õhtute
F#-moll vaikuses
A öölambi
E valgel
A5 kutsumas
F#-moll kaasa sind
A kuigi ta
E teab sa ei
D tule sa annad
C#-duur käe ja peatub
F#-moll aeg ja kaob
D su hääl
C# midagi alles ei
A5 jää

Ahjaa, viied, seitsmed ja üheksad jne. võib ise juurde mängida või neid võib varieerida vastavalt sellele, kuidas huvitavam tundub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kurvits



Liitunud: 12 juuli 2004
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: 12.07.2004 (esmaspäev), 05:58    Teema: Vasta viitega

Ei tea kohe, kui vajalik, mõtteid provotseeriv või uudne see avaldus nyyd on aga: 25:00 on (koos ilapritsmetega)

RÄIGELT KÕVA LUGU!

See häbitu, räme kaja mis te vokaalile olete kylge pistnud... Sellega on lihtsalt nii, et mõnele ei meeldi aga kui meeldib siis täiega. Pikka aega ei ole niimoodi hinge poetud mulle. Twin Peaks aga selline soe, esimese-armastuslik. Midagi nii head juhtub äärmiselt harva ja siis on see peaaegu alati suuremalt osalt kokkusattumuslik ja, mis kõige tähtsam - iseenesestmõistetavalt lihtne

Säilitamaks aga universaalset Asjade Tasakaalu peab lõpetuseks mainima, et Garaazhide Taga tekst, (see vana versioon) mida sai juba kolm aastat tagasi esimest korda kaifitud jätab laulu täielikult enda varju. Oleks oodanud selle taustale midagi märkimisväärselt tundlikumat. Samas on ka täiesti võimatu rahuldada kujutlust, mis tekib aastatega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 12.07.2004 (esmaspäev), 14:33    Teema: Vasta viitega

Selle kajaga oli nii, et see oli seal kassetil olemas juba. Et kassetil sisaldus ainult terviklik (aga väga sahisev ja kahisev) mix, siis mul polnud erilist võimalust vokaaliga eraldi tegelda. Esimesel siin avaldatud versioonil koristasin vokaalikaja natuke vähemaks, aga Teet ja mõned veel leidsid, et inimlik vokaalimoment läks koos sellega. Niisiis restaureerisin kogu asja uuesti kassetilt ja siis enam vokaali eriti ei torkinud.

Aga need, kes tahavad vähem kaja, saavad endale tõmmata 25.00 leheküljelt ka selle esimese avaldatud versiooni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kurvits



Liitunud: 12 juuli 2004
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: 16.07.2004 (reede), 01:43    Teema: Vasta viitega

See, et kaja vokaali inimlikkist vähedas oli hea asi, muuseas. Alumiiniumile minu arvates väga istuib veidi ebamaisem vokaal. Pealegi eraldab selline töötlus Vainola vokaali Alumiiniumis Vainola vokaalist Spst-s. Mis on vahelduse ja eripära mõttes väga hea asi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andres Aule
Alumiinium


Liitunud: 13 veebr. 2004
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 16.07.2004 (reede), 02:03    Teema: Vasta viitega

Heh... Ma enne just üritasin vihjata, et originaalis oli kassetil suht palju kaja: kui ma kaja vähemaks filtreerisin (ja see on see esimene versioon), siis kadus ka inimlikkus, ja selle tulemuse kallal mõned nurisesid -- tekkis selline toruefekt. Plaadi peal on see versioon, kus on rohkem kaja (s.t. lähedasem sellele, mis algselt kassetil oli).

Aga mis seal ikka, lõpuks on ju mõlemad versioonid kuulamiseks üleval. Võib-olla teeb väike segadus ainult head. Wink Ja kui aus olla, siis see kõik polegi vist nii oluline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
reebus



Liitunud: 18 veebr. 2004
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: 01.07.2005 (reede), 15:07    Teema: Vasta viitega

Aitäh,
mõtlesin just, millise teema alla (ei raatsinud spetsiaalset teemat nimelt teha, kuna midagi uut ja üllatavat öelda pole) see postitus kribada, kui rauda läks 25.00.
Ma ei hakka üle kordama, et rõhuv enamus teie lugudest on lihtsalt masendavalt head, seda te teate ilmselt isegi. Ma ei hakka mainima, et kui mõtted on sassis või töö tapab või lihtsalt ei oska hetkel kusagilt alustada, siis teie muusika koondab ja korrastab ülemise korruse taas piisavalt, et uuesti pihta hakata.
Värskendasin lihtsalt foorumit Smile
Päikest Exclamation
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber -> Alumiinium Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.6 © 2001, 2002 phpBB Group