AJALUGU


Püüame siia midagi pikemalt kirjutada niipea, kui selleks aega tekib. Esialgu aga lihtsalt tähtsamad faktid ja daatumid.

Detsember 1994
Allan Vainola ja Andres Aule alustavad uut, nimeta bändi. Esimeseks looks saab Allani muusikaga ja Andrese tekstiga „I.R.A.”, mis saab hiljem nime „Maailm lõpeb maikuus”. Praegu kuulub see Vennaskonna repertuaari. Alumiinium ei ole seda lugu kunagi lõpuni teinud, küll on aga seda enne Vennaskonda esitanud veel ansambel Delirium Brothers 1997. aastal. Seda varianti on võimalik mp3-failina meie sellelt leheküljelt tõmmata.
1995
Allan ja Andres kirjutavad koos mitmeid lugusid. Tehakse ka mõned lõpetamata katsetused stuudios. Nimeotsingud jätkuvad, kuid seni tulemusteta.
Jaanuar 1996
Ansamblile otsustatakse nimeks panna Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber.
Jaanuar–veebruar 1997
Alumiinium salvestab Eesti Raadio stuudios soomekeelse loo „Loss Taivalkoskis”, mille laulavad sisse Arle Soeson ja Allan Vainola. Eestikeelne sisselaulmine on samuti plaanitud, kuid Arlel tekib soome keeles laulmisest aktsent. Eestikeelse versiooni laulab sisse Allan, kuid see ei ilmu. (2004. aasta albumile laulis Allan eestikeelse teksti sisse uuesti).
Märts 1997
Ilmub Alumiiniumi esimene väljaanne, CD-singel „Taivaankoski”, mida mängitakse Soome raadio­jaamades. Singel sisaldab nelja versiooni laulust „Loss Taivalkoskis” (plaadil on kõikide versioonide nimi „Taivaankoski”).
Kevad ja suvi 1997
Alumiinium jätkab stuudiotööd. Järk-järgult mängitakse sisse mitmete uute lugude põhjad.
Sügis 1997
Töö stuudios jätkub. Ansambliga on vokalistina liitunud Margit Kärner, kes laulab oktoobris sisse lood „Prozac”, „Must/Valge” ja „Punane tuba”, mille põhjad on stuudios lindistatud juba kevadel ja suvel.
1997
Hüperpromootori avaldatud CD-kogumikul „Mõnusate lugude TOP 3” ilmub Alumiiniumi loo „Loss Taivalkoskis” instrumentaalversioon nime all „Loss Taivankoskis”.
1998
Alumiinium otsustab välja anda albumi ning algab tõsisem töö, seal­hulgas vanemate, seni lõpetamata lindistuste üle­vaatamine ja töötlemine.
Sügis 1998
Intensiivne töö Eesti Raadio stuudios, mis lõpeb albumi „Zeig” välja­andmisega.
Hilissügis 1998
Ajakiri XPress avaldab Alumiiniumist loo. Ilmuvad arvustused Eesti Ekspressis ja Postimehes. Alumiiniumit ja „Zeigi” tutvustatakse mõnedes Eesti raadiojaamades.
11. märts 1999
Alumiinium salvestab saate „Seitse vaprat” jaoks ETV-s video lauluga „Augustiöö”. Ehkki hooaja lõpuni on jäänud rohkem kui kaks kuud, ei lasta seda videot teadmata põhjustel kunagi ETV eetrisse.
1999
Alumiinium lõpetab järk-järgult aktiivsema loomingulise tegevuse.
2003
Alumiinium otsustab püüda välja anda uue CD-plaadi põhiliselt vanema materjaliga ning asub seda albumit ette valmistama.
Veebruar 2004
Alumiinium avab oma ametliku kodulehekülje.
18. juuni 2004
Alumiinium lõpetab oma teise albumi materjali salvestamise ja korrastamise.
Juuli 2004
Ilmub CD-album „Garaažide taga”.